Бромелайн. Влияние на организм человека
Бромелайн – протеолітичний фермент рослинного походження, що сприяє поліпшенню травлення. Найбільше цієї речовини можна знайти в серцевині свіжого ананаса, тому бромелайн можна вживати як у вигляді препаратів, так і просто у вигляді скибочок ананаса. І в першому, і в другому випадку ви отримаєте його достатня кількість.

Кілька десятиліть тому була ціла мода на бромелайн – преса приписувала йому чудодійні властивості схуднення. Однак, через деякий час, результати показали, що бромелайн в схудненні особливих успіхів не досяг – він, звичайно, розщеплює білки і допомагає їх швидкому всмоктуванню в організм, але з жирами такий же фокус він проробити не може. За їх розщеплення відповідають інші ферменти – наприклад, папаїн. Тому, бажаючі мати струнку фігуру швидко про нього забули і переключилися на інші препарати. Зараз бромелайн іноді включають до складу деяких засобів для схуднення, але лише як один з компонентів.

Властивості і застосування бромелайна

Як уже вище писалося, основна властивість бромелайна – вміння ефективно розщеплювати білки в шлунковому соку. Крім цього, в ході клінічних досліджень були підтверджені хороші протизапальні та імуностимулюючі властивості цієї речовини, він не всмоктується в кров і добре виводиться з організму.

Крім поліпшення травлення, бромелайн рекомендований при різних шлунково-кишкових захворюваннях як протизапальний засіб і для прискорення процесу регенерації ураженої тканини. Практикою доведено позитивний ефект бромелайна при лікуванні артриту, ревматизму і зняття набряків. А спортсменам він буде цікавий тим, що допомагає швидко відновити м’язи після тренування або матчу.

Бромелайн зменшує згортання крові, розсмоктуючи тромби в кровоносних судинах. Ця властивість дозволяє його застосовувати в якості препарату в комплексному лікуванні стенокардії та як профілактичний засіб проти ризику виникнення інсультів, для якнайшвидшого відновлення після хірургічних операцій, інфаркту та інсульту. У цьому випадку краще всього бромелайн приймати натщесерце – вранці за півгодини до сніданку. Не знайшовши в шлунку достатньої кількості білків для розщеплення, він всмоктується в кров, розріджуючи її і перешкоджаючи утворенню тромбів. Крім всього цього, певний позитивний ефект був помічений після застосування бромелайна в лікуванні бронхіальної астми.

Якщо ви хочете очистити кишечник або зменшити симптоми набряклості на обличчі за допомогою бромелайна – зверніть свою увагу на біодобавку Комплекс ферментів плюс. У кожній його капсулі міститься 100 мг цієї речовини, що дозволить вашому організму швидко отримати необхідну дозу.

Протипоказання до застосування бромелайна

Після застосування бромелайна у незначної кількості людей може з’явитися алергія – тому, якщо ви на дух не переносите ананаси, уникайте вживання цієї речовини у вигляді таблеток. У рідкісних випадках бромелайн викликав у пацієнтів нудоту, розлад шлунку, посилював менструальні кровотечі.

Бромелайн не можна приймати при гіпертонії і вагітності, хворобах нирок і печінки. Не рекомендується його вживання дітям.

Відео про бромелайн

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X