Остриці, ентеробіоз

Ентеробіоз (остриці) – симптоми, шляхи зараження, лікування

Остриці – це невеликі паразити, довжиною близько 1 див. Відносяться до групи круглих черв’яків. Гострики – найпоширеніші гельмінти серед населення. Вони мешкають внижних відділах тонкого кишечнику і товстої кишці. У нічний час самки виповзають в облась анального отвору для відкладання яєць. Захворювання, що викликається гостриками, називається ентеробіоз.

Шляхи зараження энтеробиозом (острицями)

Основний шлях зараження острицями – фекально-оральний, а точніше з немитими руками. Найчастіше остриці зустрічається серед дітей. Носій, розчісуючи задній прохід, заносить собі яйця гостриків під нігті, після чого залишає їх на предметах вжитку (постільна білизна, ободок унітазу, іграшки і так далі). Дуже часто бувають випадки повторного самозаражения (аутоінвазіі). Так само яйця остриць можуть перебувати на домашніх немитих овочах, фруктах, зелені, які удобрялись фекаліями.

Симптоми ентеробіозу (зараження острицями)

Основним симптомом зараження острицями є сильне свербіння в задньому проході. Зазвичай цей свербіж проявляється в нічний час, коли самки остриць виходять відкладати яйця. Через сильний свербіж та механічне розчісування можуть з’являтися синці. Запальні вогнища і навіть парапроктит. При великому скупченні остриць в організмі наступає інтоксикація, яка тягне за собою млявість, апатичність, знижений апетит, іноді рідкі випорожнення, а так само підвищення температури тіла. У дітей, а саме у дівчаток може розвинутися вульвовагініт через заповзання гостриків в статеві органи.

Діагностика ентеробіозу (зараження острицями)

Для виявлення остриць використовують аналіз на ентеробіоз. Для цього після нічного сну стерильним тампоном беруть мазок з періанальних складок (саме там знаходяться яйця остриць). Аналіз калу для виявлення яєць остриць буде не показовий, так як ці паразити не мешкають в калових масах і не відкладають туди яйця.

Лікування ентеробіозу (остриць)

Так як остриці мають нетривалий цикл життя, то цілком можливо самостійне лікування за допомогою ретельного дотримання правил гігієни. Для цього потрібно мити руки з милом після кожного відвідування туалету, прати щодня нижню білизну на високих температурах і два рази в тиждень постільна білизна. Якщо не станеться повторного зараження, то гострики загинуть за3-4 тижні.

При значному зараженні та інтоксикації середньої тяжкості використовують для лікування фармацевтичні препарати, такі як Декарис, Мебендазол, Піперазин та інші, які діють на круглих черв’яків.

Народній медицині використовують такі методи лікування, як клізми з молоком і соком цибулі, настої піжми, полину гіркого, вживання в їжу подрібнених гарбузового насіння, часнику. Зовнішньо використовують цинкову мазь в області анального отвору.

Лікування від компанії Арт Лайф

Компанія Арт Лайф розробила спеціальний комплекс для безпечного виведення остриць з організму людини, а так само очищення організму від токсинів і відновлення функцій кишечника після їх життєдіяльності. Програма «STOP паразити» містить тільки натуральні інгредієнти, тому практично не має побічних ефектів.

Відео про ентеробіоз (остриці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X