Цинк. Полезные свойства для организма человека

Цинк. Корисні властивості для організму людини Leave a comment

Цинк. Полезные свойства для организма человека

Якщо ви з ретельністю вивчали шкільний курс хімії, то вам повинно бути відомо, що цинк – блискучий метал, не розчинний у воді. Якраз саме завдяки цій властивості багато деталей обладнання роблять оцинкованим. Але разом з тим, цинк схильний розчиненню в лугу і спирті, а також стає гнучким і легко плавиться при високій температурі.

Незважаючи на те, що цей метал широко поширений на Землі, цинк просто так добути неможливо – його витягують промисловим способом з гірських руд. І, крім широкого застосування у виробництві, він також дуже корисний у складі деяких лікарських препаратів.

Як цинк впливає на організм людини?

Цинк в людському організмі відіграє не останню роль – він бере участь у розпаді нуклеїнових кислот і синтезі білків, попутно захищаючи і зміцнюючи внутрішні органи від вірусних інфекцій. Під час чоловічого статевого дозрівання цинк покращує активність сперматозоїдів. Якщо в організмі хлопчика недостатньо цинку, це може призвести до ризику неповноцінного розвитку статевих органів.

Важливе значення цинк має і на стан організму дорослих чоловіків. При нормальному вмісті цинку у чоловіка знижується ймовірність такого захворювання, як аденома передміхурової залози. Це пояснюється властивістю металу пригнічувати дію деяких ферментів, що сприяють збільшенню площі тканини передміхурової залози.

У жіночому організмі особлива роль цинку проявляється під час вагітності. Він стежить за підтримкою нормального гормонального стану жінки. Його недолік призводить до зниження наявності білків в організмі і появи хвороби гестозу.

Для людей, які мають схильність до діабету, цинк важливий тим, що може контролювати вироблення інсуліну і, тим самим, регулювати рівень цукру в крові. Також цинк покращує зір і допомагає очам швидше адаптуватися до похмурому світлі. Крім того, цей кольоровий метал сприяє травленню, стимулюючи переварювання білків, жирів і вуглеводів.

Корисний цинк і для нормальної роботи суглобів. Якщо він знаходиться в організмі в достатній кількості, артрит або ревматизм вас не потурбують. Він допомагає у поліпшенні пам’яті, роботі нервової системи, підсилює концентрацію уваги і лікує психічні захворювання.

Ознаки нестачі або передозування цинку

Цинку в організмі може не вистачати з кількох причин – в основному, це дисбактеріоз або захворювання печінки. Знизити кількість цинку можуть підвищені навантаження, незбалансоване харчування, стреси, нестача білків в організмі або ж надлишок інших речовин: кальцію, вітаміну В6, селену.

Перший симптом нестачі цинку – поганий стан нігтів і волосся. Вони стають більш тонкими і ламкими. Також слід перевірити організм на предмет достатньої кількості цинку, якщо у вас без будь-яких причин з’явилися виразки, висип або екземи на тілі, погіршилася гострота зору, слуху або смаку. До цього потрібно підходити дуже серйозно, оскільки наслідком нестачі цинку може стати психічний або нервовий розлад, а також проблема з роботою мозку.

Надлишок цинку в організмі зустрічається дуже рідко – у цього металу є здатність не накопичуватися, не бути токсичним і швидко виводитися. Тим не менш, при передозуванні лікарськими препаратами з цинком або ж через отруєння на хімічному виробництві у людини може з’явитися нудота. Якщо отруєння цинком відбувається поступово – за кілька місяців людина ризикує набрати зайву вагу, а також відчути ознаки браку в організмі інших металів (заліза, міді та марганцю).

Вміст цинку в продуктах харчування

Щоденна доза цинку, необхідна людині – 15-20 мг. Для спортсменів; осіб, зайнятих важкою фізичною працею; вагітних жінок і годуючих мам вона трохи вище.

Отримати достатню добову норму цинку дуже просто – цей метал широко присутня в нашому раціоні. Потрібно лише звертати увагу на споживані продукти. Найбільше цинку міститься в рибі і морепродуктах, різних горіхах, яловичині, свинині, баранині, квасолі, гречці. Є цинк і в картоплі, помідорах, капусті, соняшникове і гарбузове насіння, фруктах і ягодах.

Якщо ж ви хочете швидко заповнити запас цинку – зверніть увагу на біодобавки. У Комплексі ферментів плюс – відмінному сучасному засобі для очищення організму, його достатня кількість.

Відео про цинк в організмі людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X