депрессивное состояние

Депресивний стан: як почати радіти життю Leave a comment

Депресивний стан:

як почати радіти життю

депрессивное состояние

Чи доводилося вам відчувати почуття цілковитої апатії, відчаю, глибокого суму? Нічого не хочеться робити, життя здається нескінченною чорною смугою, близькі і дорогі вам люди лише дратують і дратують, а все, що раніше приносило радість, втратило будь-який сенс … Знайоме? Якщо подібні симптоми стали для вас звичними супутниками по життю – вітаємо! У вас депресивний стан.

Ви будете здивовані, дізнавшись, що депресія є одним з найбільш поширених явищ в країнах з високим рівнем розвитку. Це частково обумовлено урбанізацією і швидким темпом життя, частково – сильної завантаженістю на роботі і величезною кількістю стресових ситуацій.

Варто згадати також про стан «самотності в натовпі», коли людина начебто і оточений десятками, навіть сотнями людей, однак позбавлений теплих, близьких взаємин. Начебто вистачає спілкування і уваги, але почуття самотності не проходить.

Також все більш актуальною проблемою стає синдром професійного вигорання. Він розвивається у людей, професії яких вимагають постійного контакту і спілкування з іншими людьми: лікарі, медсестри, вчителі, працівники сфери послуг, психологи та інші. Причому «вигорають», як правило, найкращі фахівці.

Чим небезпечна депресія?

депрессивное состояние
Незважаючи на зовнішню нешкідливість, депресивний стан може привести до появи серйозних проблем, порушення функцій органів, розвитку різних захворювань.

Постійні стреси і депресія не тільки помітно знижують якість життя, але і сприяють появі гіпертонічної хвороби, інфаркту, цукрового діабету, ожиріння, псоріазу, виразки. У жінок можливе порушення менструального циклу, у чоловіків – розвиток імпотенції. Також хронічна депресія призводить до проблем з пам’яттю і мисленням, а в похилому віці може спровокувати недоумство.

Емоційно важкий стан людини може викликати бажання позбутися від нього за допомогою алкоголю або наркотиків, не кажучи вже про суїцид.

Тому до стресів і депресії треба ставитися дуже уважно. При перших же симптомах нервового розладу потрібно серйозно зайнятися собою. Якщо симптоми не проходять протягом двох тижнів – обов’язково зверніться до лікаря, уважно виконуйте його рекомендації.

Коли ставлять діагноз «депресивний стан»?

Щоб встановити діагноз «депресія», не потрібні ніякі лабораторні або інструментальні методи дослідження. Досить зовнішніх проявів. Виділяють основні та додаткові симптоми захворювання.

До основних відносяться:

 • Поганий настрій, яке триває більшу частину дня, щодня, тривалістю не менш 14 днів;
 • Небажання що-небудь робити, звуження кола інтересів;
 • Підвищена стомлюваність, апатія.

Додаткові симптоми депресії:

 • Зниження самооцінки, невпевненість в собі;
 • Порушення уваги;
 • Песимістичний настрій;
 • Відчуття провини;
 • Безсоння;
 • Порушення апетиту;
 • Думки про суїцид.

Крім цього, депресія може симулювати симптоматику соматичних захворювань. Іноді людина навіть потрапляє в лікарню, перебуваючи в упевненості, що хворий чимось серйозним, тоді як у нього депресія.

Як позбутися від депресії?

Навіть якщо у вас немає сил і бажання, все-таки візьміть себе в руки. Займіться тим, що зазвичай приносить вам задоволення: сходіть прогулятися, подивіться комедію, включіть приємну музику. Не залишайтеся надовго на самоті, адже це буде наганяти все більше сумних думок. Спілкуйтеся з друзями, не бійтеся розповісти комусь про ваші страхи – після цього вони здадуться вам несуттєвими.

Поставте перед собою важливу, але реальну мету: її досягнення порадує вас, підніме самооцінку і на деякий час позбавить від туги. Знайдіть хобі, побільше працюйте, адже зайнятість – найкращі ліки. Думайте про що завгодно, але не «про себе нещасний».

Відкладіть серйозні рішення до кращих часів, адже в депресивному стані великий шанс неправильної оцінки ситуації, невірних висновків і сумних наслідків. Порадьтеся з близькими, зверніться до них за допомогою і порадою. Не зайвим буде сходити до психотерапевта.

Якщо зазначені заходи не допомагають, слід задуматися про медикаментозне лікування. Для цього використовують різні фітопрепарати, вітаміни. У більш важких випадках призначають антідепресcанти.

Нейростабил_min

Фітотерапію (лікування лікарськими травами) використовують при легкому ступені депресивного стану, що виявляється:

 • емоційною лабільністю,
 • млявістю,
 • дратівливістю.

На відміну від антидепресантів, більшість фітопрепаратів не викликають побічних ефектів і практично не має протипоказань (за винятком індивідуальної непереносимості).

Препарат Нейростабіл має в складі ряд лікарських рослин, позитивно впливають на нервову систему. Засіб має заспокійливу дію, зміцнює нервову систему і нормалізує сон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X