Липаза - её свойства на организм и методы диагностики

Ліпаза – її властивості на організм і методи діагностики Leave a comment

Липаза - её свойства на организм и методы диагностики

Ліпаза – природний фермент, робота якого полягає в розщепленні жирів в шлунку людини. Незважаючи на те, що ліпаза в основному діє в шлунку, цей фермент виробляється декількома внутрішніми органами: печінкою, підшлунковою залозою, кишечником і легенями. Новонароджені немовлята у своїй ротової порожнини виробляють лінгвальну ліпазу – одну з різновидів цього ферменту.

Крім розщеплення різних жирів, ліпаза може допомагати засвоєнню вітамінів А, Е, D, К і поліненасичених кислот різної жирності.

Скільки ліпази повинно бути в організмі?

Залежно від віку людини, в його тілі для нормального травлення може бути різна кількість ліпази. У дітей і підлітків на 1 мл крові може максимально знаходитися до 130 одиниць ліпази. У дорослих норма вище – до 190 одиниць на 1 мл крові. Зазвичай рівень ліпази можна дізнатися за результатами аналізу крові. Його призначають при підозрі на панкреатит, цироз, гострий холецистит, гостру або хронічну ниркову недостатність, виразку шлунка, непрохідність кишечника. Крім цього, рівень ліпази необхідно знати для контролю стану здоров’я людей, які перенесли пересадку внутрішніх органів, і тим, у кого хвора підшлункова залоза.

Що потрібно для аналізу крові на ліпазу?

Якщо вам потрібно здати кров на аналіз рівня ліпази, то врахуйте, що в цьому випадку кров здається тільки на голодний шлунок, бажано вранці. Також як мінімум за 12:00 можна їсти нічого жирного, гострого або пряного. Лише у виняткових випадках можливий аналіз крові на ліпазу без урахування цих вимог.

Для отримання результатів аналізу крові в даний час використовується два методи: ферментативний і імунохімічний. Перший метод набагато швидше, ніж другий.

Чим загрожує високий рівень ліпази?

Якщо аналіз крові підтвердив, що у вас високий рівень ліпази, то лікар може підозрювати наявність у вашому організмі таких захворювань:

Панкреатит (гострий або хронічний).
Кіста, псевдокиста чи інші новоутворення в підшлунковій залозі.
Жовчні коліки.
Подагра або цукровий діабет.
Непрохідність кишечника.
Перитоніт.
Перфорація внутрішніх статевих органів.
Виразка шлунку
Епідемічний паротит.
Внутрішньопечінковий холестаз.
Підвищений рівень ліпази може також свідчити про те, що людина вживає наркотичні анальгетики, барбітурати, індометацин або гепарин. Високий рівень ліпази може бути у людей з важкими переломами, у тому числі трубчастих кісток.

При діагностуванні дуже важливий рівень саме підшлункової ліпази. Але оскільки під час початку нападу панкреатиту рівень ліпази може різко підвищуватися в кілька разів, при симптомах ураження підшлункової залози небезпечним вважається підвищення рівня ліпази в 10 разів або навіть більше. Якщо таке перевищення зафіксовано і протягом трьох днів рівень ліпази не впав хоча б до триразового перевищення норми, це може говорити про серйозному порушенні роботи підшлункової залози.

Чим загрожує низький рівень ліпази?

Якщо ж у вас після аналізу крові виявлено знижений рівень ліпази, то це може свідчити про наявність онкологічного захворювання. Тільки при раку підшлункової залози рівень ліпази не буде нижчою норми.

Тим не менш, не завжди низький рівень ліпази повідомляє про страшний діагноз – цілком можливо, у вас просто неправильний раціон харчування з переважанням жирів або спадкова гіперліпідемія (високий рівень ліпідів у крові). Також низький рівень ліпази може говорити про перехід панкреатиту з гострої в хронічну форму.

Для підтримки нормального рівня ліпази в крові приймайте сучасну біодобавку Комплекс ферментів плюс – відмінне допоміжний засіб при різноманітних шлунково-кишкових захворюваннях.

Відео про ліпазу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X